Minecraft Eğitim Sürümü ile Uzaktan Öğrenme Eğitimi ve
"Daha iyi Bir Dünya Tasarla" Challenge’a Hazırlık Webinarı

Şimdi Kaydolun

Web seminerine kaydolmak için bu formu doldurun

*required fields

Minecraft Eğitim Sürümü ile Uzaktan Öğrenme Eğitimi ve "Daha iyi Bir Dünya Tasarla" Challenge’a Hazırlık Webinarı

28 Nisan 2020, 11:00 - 12:00 GMT +3

28 Nisan 2020, 11:00 - 12:00 GMT +3 arasında gerçekleştireceğimiz “Minecraft Eğitim Sürümü ile Uzaktan Öğrenme Eğitimi ve "Daha iyi Bir Dünya Tasarla" Challenge’a Hazırlık Webinarı’na davetlisiniz!

Minecraft: Eğitim Sürümü STEM becerilerini geliştiren, öğrencileri gerçek dünya problemlerine yenilikçi çözüm sunmaya teşvik eden çevrimiçi, işbirlikçi ve güvenli bir öğrenme platformudur.

Öğrenciler  evlerinden  uzaktan  bağlanarak  ve  takımlar  halinde çalışarak birlikte  projeler  oluşturabilirler.  Öğretmenler  öğrencilerine  tasarım  ve kodlama çalışmaları  yaptırarak Minecraft: Eğitim Sürümü ile MEB müfredatını işleyebilir. Böylece öğretmenler, öğrencilerin evden eğitimlerine devam etmek durumunda kaldıkları bu zorlu dönemde öğrenme motivasyonlarını yüksek tutup uzaktan eğitime etkin bir şekilde devam edebilir.

Ayrıca 100’den fazla örnek ders planı, Challenge proje fikirleri ve STEM müfredatı işleyen proje tabanlı tasarım çalışmalarına ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Minecraft: Eğitim Sürümü 30 Haziran 2020’ye kadar Tüm Office 365 eğitim
e-posta adresine sahip eğitim kurumlarına ücretsizdir.

Bu bir saatlik oturumda, Minecraft ile uzaktan eğitim vermek ve Challenge’a hazırlık yapmak hakkında detaylı bilgi edineceksiniz.

Ajanda

  • Minecraft: Eğitim Sürümü Nedir? Oyun tabanlı öğrenme aracı olarak öğrenimi etkinleştirmek için ne gibi kullanım alanları düşünebiliriz.
  • Minecraft: Eğitim Sürümü ile Uzaktan Eğitim nasıl yapılır. Çok Katılımcı Modu ile öğrenciler evlerinden birlikte nasıl çalışır; öğretmenler çevrimiçi ve güvenli bir şekilde müfredat kazanımlarını nasıl işler.
  • Minecraft: Eğitim Sürümüne özgü “Kamera”, “Portföy”, “Kitap ve Tüy” blokları ile ölçme değerlendirme nasıl yapılır; bu araçlar Minecraft Eğitim 2020 Challenge projeleri oluşturmada nasıl kullanılır.
  • Minecraft Eğitim 2020 Challenge’a hazırlık için size ilham verecek örnek ders planları / projelerine genel bakış.
  • Minecraft Eğitim Challenge’a hazırlık ve duyuru materyallerine genel bakış
https://resources.office.com/tr-tr-thankyou-ME-M365-WBNR-FY20-04Apr-28-Distance-Learning-and-2020-Minecraft-Challenge-Semi-Live-Webinar-SRDEM19256.html