Gartner, Analitik Amaçlı Veri Yönetimi Çözümleri (DMSA) için Magic Quadrant raporunda Microsoft'u lider ilan etti

Hemen indirin

İndirmek için bu formu doldurmanız yeterlidir

*required fields

Gartner, Analitik Amaçlı Veri Yönetimi Çözümleri (DMSA) için Magic Quadrant raporunda Microsoft'u lider ilan etti

Gartner, Analitik Amaçlı Veri Yönetimi Çözümleri (Data Management Solutions for Analytics / DMSA) için Magic Quadrant 2018 raporunda Microsoft'u bir kez daha lider ilan etti. Gartner DMSA'yı, analitiği destekleyen birincil kullanım durumlarından biri olarak amaçlanan veri depolama, erişme, işleme ve dağıtma sistemi olarak tanımlıyor. Bu kullanım senaryoları, süregiden geleneksel, operasyonel, mantıksal ve bağlamdan bağımsız veri ambarlamayı da içermektedir.

Microsoft olarak verileri akıllı eylemlere dönüştürme konusunda size yardımcı olmak amacıyla büyük veri işlemek, analitiği basitleştirmek ve daha erişilebilir kılmak üzere bir veri platformu gelişimini savunuyoruz. Bunu SQL Server 2017 ve Azure SQL Veri Ambarı (tamamen yönetilen, Yoğun Paralel İşleme [MPP], bulut veri ambarı) ile
Azure Databricks (Apache Spark tabanlı analitik platformu) gibi önemli Azure hizmetleri aracılığıyla yapıyoruz. Veri depolama, büyük veri ve ileri düzey analitik çözümleri için kapsamlı çözüm portföylerimizi keşfetmeye başlayın.

Bu grafik Gartner tarafından daha geniş çaplı bir araştırmanın parçası olarak yayımlanmıştır ve belgenin bütününde yer alan bağlama göre değerlendirilmelidir. Gartner dokümanına formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
 
 Gartner, yayımladığı araştırmalarda adı geçen herhangi bir tedarikçiyi, ürünü veya hizmeti doğrudan önermemektedir ve teknoloji kullanıcılarının yalnızca en yüksek değerlendirmeye ya da benzerine sahip tedarikçileri tercih etmesi yönünde fikir belirtmemektedir. Gartner araştırma yayımları, Gartner'ın araştırma kurumunun fikirlerinden oluşur ve doğruluk ifadeleri olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, bu araştırmayla ilgili her türlü pazarlanabilirlik ve genel bir amaca uygunluk garantileri dahil olmak üzere, açık veya zımni tüm garantileri reddeder
.