Zabezpečení vašich dat,
dokumentů a aplikací

Registrovat

Pokud se na webinář chcete zaregistrovat, vyplňte tento formulář.

*required fields

Zabezpečení vašich dat, dokumentů a aplikací

19. ledna 2017, 15:00 - 16:00

Aby uživatelé mohli prakticky odkudkoli odvést víc práce, potřebují moderní firmy služby pro produktivitu. Protože ale musí čelit neustále se vyvíjejícím hrozbám, je zároveň potřeba zajišťovat zabezpečení. Popularita cloudových služeb je v dnešní době dána tím, že benefity, které přináší, jsou nesrovnatelné s tradičním využitím a nasazením IT. Hlavní výhodou je úspora času i prostředků zákazníků, kteří nemusejí investovat do vlastní infrastruktury a navíc získají výrazně větší míru flexibility, než s klasickým modelem IT infrastruktury. Co se ale s vašimi daty v cloudu stane? Čí jsou a kdo je spravuje? Když se službu rozhodnete opustit, můžete si vzít i svá data?

Klíčovým aspektem cloud computingu je postupné přesouvání problematiky zabezpečení mimo kontrolu samotných firem a organizací. Velkou míru souvisejích bezpečnostních rizik přebírá poskytovatel služby v cloudu, což samozřejmě vede k potřebám zásadních změn v pojetí a chápání informační bezpečnosti

Je třeba se soustředit na řízení bezpečnosti konkrétních informací. Data putující po cloudu i mimo něj, data, která jsou sdílena aplikacemi a nebo uložena na koncových zařízeních, musí mít vlastní zabezpečení, které je po celou dobu chrání. K dosažení této „information-centric“ bezpečnosti je třeba vyřešit nekolik oblastí.

  • Ochrana dat: Jak řešit správu přístupových práv, zajišťovat neschválené aplikace, jak se bránit se proti phishingu a klasifikovat, šifrovat a uchovávat data.
  • Zjišťovaní neoprávněného přístupu: Jak dostávat včasná upozornění na pokusy o neoprávněný přístup k datům, anomálie a jiné hrozby.
  • Vynucení bezpečnostních pravidel a zásad: Jak blokovat podezřelé aplikace, odvolávat neoprávněný přístup a nebo mazat vzdáleně data.